دکتر محسن بیاتی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اوردنچر در شهر قدس

اوردنچر در شهر قدس

فهرست مطالب

اوردنچر دندان چیست؟

اوردنچر یک پروتز دندان است که مشکلات مربوط به دندان مصنوعی سنتی را از بین می‌برد. پروتزهای مصنوعی اغلب در حین صحبت کردن می‌لغزند یا هنگام خنده یا عطسه شل می‌شوند. ایمپلنت‌های دندانی از اوردنچر در شهر قدس پشتیبانی می‌کنند و پروتز را ثابت و در جای خود نگه می‌دارند. این به شما امکان می‌دهد بدون اینکه دندان مصنوعی حرکت کند غذا بخورید، بخندید و لبخند بزنید.

در نهایت، اوردنچر در شهر قدس می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت دهان و دندان شما را بهبود بخشد. این روش های درمانی می‌توانند از تحلیل استخوان جلوگیری کنند و نیازهای تغذیه‌ای را با سهولت بیشتری نسبت به پروتزهای سنتی تأمین کنند.

 

5 نوع محبوب اوردنچر در شهر قدس

۵ نوع محبوب اوردنچر در شهر قدس

اوردنچر بسته به نیاز و بودجه شما می‌تواند در جای خود ثابت یا قابل جابه‌جایی باشد. هر دو نوع نسبت به پروتز معمولی احساس راحتی بیشتری دارند و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

 

۱. اوردنچرهای تحت پشتیبانی ایمپلنت

در اوردنچرهای تحت حمایت ایمپلنت از ایمپلنت استفاده می‌شود که دو تا شش در استخوان فک پیچ می‌شوند. آنها به حفظ استخوان موجود برای جلوگیری از زوال بیشتر کمک می‌کنند. اوردنچر با ایمپلنت معمولاً به دو روش جراحی نیاز دارد. اولی شامل قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک است و دومی آن را باز می‌کند تا بتوان یک پروتز سفارشی ساخت. این نوع اوردنچردر شهر قدس را می‌توان زمانی که زمان خواب یا تمیز کردن آن فرامی‌رسد برداشت.

 

۲. اوردنچرهای ثابت با پشتیبانی از ایمپلنت

اوردنچر ثابت با تکیه‌گاه ایمپلنت با پیچ در جای خود قفل می‌شود و قابل برداشتن نیست. برای برداشتن پروتز باید دندانپزشکتان پیچ آن را باز کند. این نوع اوردنچر پایدارترین است. با این حال، تمیز کردن آن چالش برانگیز است زیرا فقط دندانپزشک می‌تواند آن را باز کند. این نوع اوردنچر گران‌ترین گزینه است زیرا برای پشتیبانی از آنها به چهار ایمپلنت و پیچ دندان نیاز دارد.

 

۳. اوردنچرهای پشتیبان ایمپلنت با میله

یک اوردنچر با پایه ایمپلنت نگهدارنده میله‌ای به ایمپلنت‌ها متصل است که دندان مصنوعی می‌تواند روی آن گیره شود. نوار به شما امکان می‌دهد تا در صورت نیاز اوردنچر را بردارید و وارد کنید در حالی که امنیت بیشتری نسبت به پروتزهای معمولی ارائه می‌دهد. اکثر مردم فقط برای تمیز کردن یا در هنگام خوابیدن اوردنچر را برمی‌دارند.

روش‌های نسل جدید ایمپلنت
ادامه مطلب

 

۴. اوردنچرهای پشتیبان ایمپلنت با توپ

اوردنچر با نگهدارنده گرد از تکیه‌گاه‌های گرد شکل برای اتصال ایمپلنت‌ها به دندان مصنوعی استفاده می‌کند. ثبات و عملکرد بالاتری نسبت به پروتزهای سنتی دارد. اتصالات توپی شکل تمیز کردن و تعویض قطعات را در صورت لزوم آسان‌تر می‌کند.

۵. اوردنچر پارسیل

اگر فقط چند دندان از دست داده‌اید، ممکن است به پروتز جزئی نیاز داشته باشید. اوردنچر جزئی دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که یک پروتز کامل با پشتیبانی از ایمپلنت انجام می‌دهد. ریشه‌های دندان را با یک یا چند ایمپلنت جایگزین می‌کند تا قسمتی از آن بتواند روی آنها گیره شود. اوردنچر پارسیل ظاهر طبیعی‌تری نسبت به پروتز پارسیل سنتی می‌دهد.

مراحل پروسه اوردنچردر شهر قدس

مراحل پروسه اوردنچردر شهر قدس

فرایند جراحی برای نصب اوردنچر مشابه با گذاشتن یک ایمپلنت برای جایگزینی تنها یک دندان است.

۱. مشاوره

آنها ممکن است برای تعیین ارتفاع استخوان شما و اینکه آیا به روش‌های اضافی نیاز دارید یا خیر، عکس‌ها، قالب‌گیری‌ها و رادیوگرافی‌های ۳ بعدی بگیرند.

۲. کاشت ایمپلنت

دندانپزشک شما را با بی حسی موضعی بی حس می‌کند. آنها ممکن است از یک راهنمای جراحی سه بعدی برای تعیین محل قرار دادن ایمپلنت‌ها استفاده کنند. آنها چندین ایمپلنت تیتانیوم را به استخوان فک شما قرار می‌دهند. هنگامی که جای‌گذاری کامل شد، برای کمک به بهبودی لثه شما را بخیه می‌زنند.

۳. فرایند ترمیم

قبل از اینکه ایمپلنت شما در معرض دید قرار گیرد، باید به مدت سه تا شش ماه بهبود یابد. زمان می‌برد تا ایمپلنت‌ها با استخوان فک شما یکپارچه شوند.

 

۴. اباتمنت

پس از بهبودی، دندانپزشک شما ایمپلنت‌ها را در معرض دید قرار می‌دهد. آنها اباتمنت را قرار می‌دهند تا روند بهبود بافت نرم را هدایت کند.

 

۵. تأثیر

دندانپزشک شما ایمپلنت‌ها و دهان و اندازه‌گیری‌های دهان شما را اسکن می‌کند یا از آنها تصویر می‌گیرد. آنها برداشت‌ها را برای ایجاد چارچوب پروتز و دندان‌های مصنوعی به آزمایشگاه می‌فرستند. این فرایند می‌تواند نیاز به چندین قرار ملاقات داشته باشد.

 

۶. قراردادن اوردنچر

هنگامی که اوردنچر ساخته شد، دندانپزشک به شما اجازه می‌دهد آن را امتحان کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. اگر اوردنچر شما به خوبی جا بیفتد، دندانپزشک شما آن را در جای خود محکم می‌کند. دستورالعمل‌های پس از مراقبت در مورد نحوه مراقبت از پروتز جدید خود را دریافت خواهید کرد.

لمینت دندان
ادامه مطلب

پروتز استاندارد در مقابل اوردنچر در شهر قدس

پروتز استاندارد در مقابل اوردنچر در شهر قدس

پروتزهای استاندارد و اوردنچر هر دو پروتزی هستند که جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شوند. آنها از چند جهت کلیدی متفاوت هستند. پروتزهای استاندارد راه‌حل‌های متحرک، مقرون به صرفه و سریع برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند. با این حال، ممکن است برای حفظ تناسب راحت، نیاز به تعمیرات مکرر داشته باشند. استخوان فک بدون دندان با گذشت زمان سریع‌تر تحلیل می‌رود  و باعث شل شدن دندان مصنوعی سنتی می‌شود.

از طرف دیگر، اوردنچر در شهر قدس معمولاً دائمی است و نمی‌تواند به راحتی از جای خود خارج شود. ایمپلنت‌هایی که از آن‌ها حمایت می‌کنند، این پروتزها را ثابت نگه می‌دارند و تنظیم مجدد دائمی آن‌ها را غیرضروری می‌کنند. آنها ظاهری جوان و طبیعی به شما می‌دهند. باوجوداینکه اوردنچر در شهر قدس پرهزینه‌تر از دندان مصنوعی سنتی است اما سرمایه‌گذاری عالی و مادام‌العمر برای سلامت کلی دهان و دندان شما است.

مزایا و معایب اوردنچر

مزایای اوردنچر در شهر قدس قابل توجه است. بسیاری از افراد از پروتز استاندارد موقتاً استفاده می‌کنند تا زمانی که بتوانند هزینه اوردنچر را بپردازند یا سلامت پزشکی آنها به آنها اجازه جراحی ایمپلنت را بدهد.

 

مزایا و معایب اوردنچر عبارت‌اند از:

  1. راه حل دائمی دندان‌های از دست رفته ممکن است گران‌تر از پروتزهای سنتی باشد
  2. بدون خطر لق شدن یا لیزخوردن مانند پروتزهای مصنوعی سنتی است و شامل روش‌های جراحی است
  3. حفظ استخوان فک برای موفقیت ایمپلنت به مقدار کافی استخوان نیاز دارد
  4. اعتماد به نفس بیشتر در خوردن، لبخند زدن و خندیدن

هزینه اوردنچر چقدر است؟

هزینه اوردنچر بر اساس عوامل مختلفی متفاوت است:

  1. نوع متخصص دندانپزشکی (دندانپزشک زیبایی در مقابل پروتز دندان)
  2. چه تعداد ایمپلنت نیاز دارید
  3. مواد اوردنچر

گزینه‌های درمان جایگزین اوردنچر در شهرقدس

گزینه‌های درمان جایگزین اوردنچر در شهرقدس

اگر اوردنچر در شهر قدس برای شما مناسب نیست، درمان‌های جایگزین زیادی وجود دارد که باید بررسی کنید:

پروتز پارسیل متحرک
ادامه مطلب

پروتز متحرک: پروتز کامل قوس‌دار می‌تواند اطمینان و راحتی بیشتری را ایجاد کند. می‌تواند سلامت و عملکرد دهان و دندان شما را بازیابی کند.

پروتز پارسیل: پروتز پارسیل به جلوگیری از جابه‌جایی دندان‌های مجاور شما کمک می‌کند. می‌تواند عملکرد و زیبایی را بازیابی کند.

بریج دندان: بریج راه حل خوبی برای افرادی است که می‌خواهند یک پروتز دائمی و غیرقابل‌جابه‌جایی داشته باشند که بتواند عملکرد دندان‌های از دست رفته را بازگرداند.

خلاصه

اوردنچر در شهر قدس جایگزین دائمی برای دندان مصنوعی سنتی است. آنها پروتزهای دندانی هستند که برای پایداری بیشتر توسط ایمپلنت پشتیبانی می‌شوند. اوردنچر انواع مختلفی دارد، از جمله متحرک و غیر متحرک. در حالی که آنها شامل یک روش پرهزینه و طولانی هستند، اما می‌توانند هنگام غذا خوردن، خندیدن و لبخند زدن اعتماد به نفس و راحتی بیشتری به شما بدهند.

دندانپزشک شما یک معاینه جامع انجام می‌دهد و سابقه پزشکی و دندانی شما را بررسی می‌کند. در کلینیک دندانپزشکی دکتر بیات، ما اوردنچر ایمپلنت را برای جایگزینی مجموعه کامل دندان‌های از دست رفته ارائه می‌دهیم.

مزیت اوردنچر این است که شما قادر خواهید بود هر آنچه را که دوست دارید بدون احساس درد یا ناراحتی بخورید. اوردنچر ایمپلنت روشی مطمئن و پایدار برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است و به بیماران آرامش خاطر می‌دهد که دندان‌های جایگزین آن‌ها لق نمی‌شوند و نمی‌افتند. اگر علاقه‌مند به دریافت درمان اوردنچر در شهر قدس هستید یا می‌خواهید در مورد این گزینه عالی دندانپزشکی برای دندان‌های از دست رفته اطلاعات بیشتری کسب کنید، لطفاً همین امروز با تیم دندانپزشکی دکتر بیات تماس بگیرید.

آیا می‌خواهید دندان‌های لق یا از دست رفته را جایگزین کنید؟

آیا دوست دارید یک بار دیگر غذاهای مورد علاقه خود را به راحتی بخورید و بجوید؟

آیا نگران لق شدن یا افتادن دندان‌های مصنوعی خود هستید و می‌خواهید جایگزین مطمئن‌تری داشته باشید؟

خبر خوب این است که ما می‌توانیم به شما در این امر کمک کنیم. می‌توانید به  کلینیک دندانپزشکی ما در شهر قدس مراجعه کنید:

برای اوردنچر در شهر قدس با شماره:۰۲۱۴۶۸۶۲۴۳۱ تماس بگیرید. در کلینیک دندانپزشکی دکتر بیات ما بهترین‌ها را ارائه می‌دهیم.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *