دکتر محسن بیاتی

ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس

ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس

فهرست مطالب

هنگامی که دندانی به دلیل آسیب یا بیماری از دست می‌رود، فرد می‌تواند عوارضی مانند از دست دادن سریع استخوان، گفتار ناقص یا تغییر در الگوهای جویدن را تجربه کند که منجر به ناراحتی می‌شود. جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی و سلامت بیمار را بهبود بخشد.

سیستم های ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس شامل بدنه ایمپلنت دندان و اباتمنت ایمپلنت دندانی است و ممکن است شامل یک پیچ ثابت کننده اباتمنت نیز باشد. بدنه ایمپلنت دندان با جراحی در استخوان فک به جای ریشه دندان قرار می گیرد. اباتمنت ایمپلنت دندان معمولاً توسط پیچ فیکساتور اباتمنت به بدنه ایمپلنت متصل می شود و از طریق لثه به داخل دهان امتداد می یابد تا از دندان مصنوعی متصل شده حمایت کند.

توصیه هایی برای بیماران ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس

قبل از انتخاب ایمپلنت دندان، با ارائه دهنده دندانپزشک خود در مورد مزایا و خطرات احتمالی و اینکه آیا کاندیدای این روش هستید یا خیر صحبت کنید.

مواردی که باید در نظر بگیرید:

 • سلامت کلی شما عامل مهمی در تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دیجیتال دندان هستید، مدت زمان بهبودی آن و مدت زمانی که ایمپلنت ممکن است در جای خود بماند، است.
 • از ارائه دهنده دندانپزشک خود بپرسید که چه مارک و مدلی از سیستم ایمپلنت دندان استفاده می شود و این اطلاعات را برای سوابق خود نگه دارید.
 • سیگار ممکن است روند بهبودی را تحت تاثیر قرار دهد و موفقیت طولانی مدت ایمپلنت را کاهش دهد.
 • روند بهبودی بدن ایمپلنت ممکن است چندین ماه یا بیشتر طول بکشد، در این مدت شما معمولاً یک اباتمنت موقت به جای دندان دارید.

منظوراز ایمپلنت دیجیتال در شهر چیست؟

منظوراز ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی مبتنی بر تیتانیوم است که برای حفظ ترمیم های بالقوه مانند تاج استفاده می شود. اگر بیمار یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد و بخواهد لبخند زیبای خود را حفظ کند، ممکن است ایمپلنت دندان را در نظر بگیرد. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم با موفقیت با استخوان ترکیب می شوند و پایه ای محکم برای ترمیم های دندانی بالقوه فراهم می کنند.

سفید کردن دندان در شهر قدس
ادامه مطلب

روکش هایی که روی ایمپلنت ها پیچ می شوند را نباید با ایمپلنت های دندانی اشتباه گرفت. تاج ایمپلنت شکل، اندازه و حیاتی است تا با دندان اصلی مطابقت داشته باشد و به شما اعتماد به نفس در لبخند جدیدتان را بدهد. یک دندانپزشک با تجربه می تواند بر اساس نیازهای خاص شما، گزینه های مختلفی برای ایمپلنت دندان، مانند پل با تکیه گاه ایمپلنت یا پروتز با ایمپلنت پیشنهاد دهد. وقتی تاج در جای خود و روی ایمپلنت دندان قرار دارد، نمی توانید به دیدن آن امیدوار باشید.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک راه حل دائمی برای بیمارانی است که دندان های از دست رفته دارند. ایمپلنت ها مانند ریشه دندان مصنوعی عمل می کنند و در استخوان فک قرار می گیرند. استخوان فک در اطراف ایمپلنت بهبود می یابد و یک پایه قوی ایجاد می کند. ایمپلنت‌ها از تیتانیوم ساخته شده‌اند، بادوام و ماندگار هستند و آن‌ها را به انتخابی محبوب برای بسیاری از بیماران تبدیل می‌کنند. هنگامی که ایمپلنت بهبود یافت، از یک اباتمنت یا قطعه اتصال استفاده می‌شود و یک تاج روی آن نصب می‌شود.

روکش ها به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با شکل، اندازه و رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشند. ایمپلنت ها عملکرد دهان و فک شما را بازیابی می کنند و بیماران می توانند به طور طبیعی بجوند و صحبت کنند. اگر به دنبال آن لبخند کامل هستید، ایمپلنت دندان ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

ایمپلنت های دیجیتال دندان چگونه کار می کنند؟

ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس از فناوری کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان در فک و موقعیت عصب شما استفاده می کند. این فناوری جدید به پزشکان ما اجازه می دهد تا برای جراحی ایمپلنت شما با ایجاد کوچکترین برش ها برنامه ریزی کنند. این گزینه به کاهش درد کمک می کند و روند بهبودی آسان تر است.

انواع مختلف بریج های دندانی
ادامه مطلب

در طول ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس چه انتظاری داریم؟

در طول درمان ایمپلنت دیجیتال دندان، یک راهنمای دقیق روی دندان ها قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ عصب یا دندانی آسیب نمی بیند. این راهنما همچنین به دندانپزشکان در ایجاد برش های دقیق اما ریز برای قرار دادن ایمپلنت دندان کمک می کند.

جراحی حداقل برش به چه معناست؟

مفهوم پشت جراحی حداقل برش این است که افراد فقط باید برش های جزئی را برای کاهش درد، پریشانی و بهبودی انجام دهند. این امر مستلزم ایجاد برش های کوچک به اندازه کافی برای ایمپلنت دیجیتال است تا نیاز به بخیه را از بین ببرد.

جراحی مینیمال برش نیز به کاهش میزان خونریزی و تورم که در حین جراحی دندان رخ می دهد کمک می کند. در مقابل، جراحی برش عمومی، دندانپزشک را ملزم می کند که لثه را به استخوان برش دهد تا محل اعصاب را تأیید کند و وضعیت استخوان را بررسی کند.

مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

برخی از مزایای دندانپزشکی ایمپلنت دیجیتال در شهر قدس به شرح زیر است:

 1. آنها از استخوان فک و سایر ویژگی های صورت محافظت می کنند و به شما امکان می دهند ساختار صورت خود را حفظ کنید.
 2. آنها عملکرد دندان های شما را با بهترین چیز به دندان های طبیعی باز می گرداند.
 3. ظاهر لبخند شما را به طور کلی بهبود می بخشند.
 4. به شما کمک می کنند واضح تر صحبت کنید زیرا بیشتر شبیه دندان های طبیعی هستند و راحت تر از پروتزهای معمولی صحبت می کنند.
 5. جویدن آنها نسبت به پروتزهای معمولی راحت تر است و به اندازه کافی محکم هستند که می توانند غذاهای مختلف را گاز بگیرند.
 6. دیگر لازم نیست نگران حفره های دندانی با ایمپلنت های دندانی باشید، اما همچنین باید به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمپلنت ها و لثه های شما تا حد امکان تمیز و ایمن هستند.
 7. ایمپلنت‌های دیجیتال دندان می‌توانند با جلوگیری از ایجاد فشار، که می‌تواند باعث جابجایی دندان‌ها شود، به نگه داشتن سایر دندان‌ها در محل مناسب‌شان کمک کند. بر خلاف پروتزهای معمولی، ایمپلنت های دیجیتال دندان هنگام خنده، عطسه، جویدن یا سرفه نمی افتند و شما را از شرمندگی نجات می دهد.
 8. پروتزها و بریج های ثابت به اندازه ایمپلنت های دندانی دیجیتال دوام ندارند. در حالی که روکش ها نیاز به تعویض دارند، اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود، ممکن است یک دهه یا بیشتر دوام بیاورند.
حساسیت دندان: گزگز دندان و نحوه مدیریت آن
ادامه مطلب

برخی از مزایای ایمپلنت های دندانی خودکار در مقایسه با روش های معمولی درج وجود دارد. کل فرآیند را می توان به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی در تصویربرداری، اسکن و محاسبات ساده کرد، که منجر به بازدید کمتر و حتی دقت بیشتر می شود.

از آنجایی که این روش بدون برش یا بخیه انجام می شود، اختلال کمتری در بافت لثه ظریف ایجاد می شود. در نتیجه، عملیات زمان کمتری می برد. روش کاشت دندان دیجیتال کمتر دردناک و ناخوشایند است و در نتیجه بیماران بسیار خوشحال تر هستند.

 آیا جراحی حداقل برش راحت تر از سایر روش های کاشت دندان است؟

 آیا جراحی حداقل برش راحت تر از سایر روش های کاشت دندان است؟

لثه باید در تمام طول محل کاشت ایمپلنت در جراحی کاشت دندان معمولی برداشته شود. به همین دلیل است که تعداد فزاینده ای از بیماران جراحی ایمپلنت دیجیتال را انتخاب می کنند. از آنجایی که تصاویر CT سه بعدی برای تایید وضعیت استخوان و محل عصب استفاده می شود، جراحی ایمپلنت دیجیتال شامل یک برش کوچک است.

در طول پروسه ایمپلنت شما، از راهنما استفاده می کنیم که دقیقاً روی دندان شما نصب می شود تا از استخوان و اعصاب اطراف محافظت کند. سپس پزشکان ما می توانند برش های کوچکی را تنها در جایی که برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی شما لازم است ایجاد کنند. این باعث کاهش درد و زمان بهبودی می شود و نیازی به بخیه نیست. از دیگر مزایای آن می توان به حداقل خونریزی و تورم بعد از عمل اشاره کرد. جراحی کاشت سنتی شامل برش در تمام طول لثه است و جراحی دیجیتال نیازی به برش های بزرگ ندارد.

 

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *