دکتر محسن بیاتی

آیا برای روکش سرامیکی باید دندان های خود را تراش دهید؟

فهرست مطالب

روکش سرامیکی یک درمان دندانپزشکی زیبایی است که می تواند کیفیت لبخند شما را بهبود بخشد. این روش درمانی شامل تراش دادن مقدار کمی از سطح دندان برای تسهیل اتصال روکش روی دندان زیرین می شود.

اگر دندان‌های لکه‌دار، شکسته، نامرتب یا نامناسب از هم فاصله دارند، ممکن است به روکش سرامیکی نیاز داشته باشید. دندانپزشک در اولین مرحله درمانی شما را معاینه می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا قبل از روکش سرامیکی، دندان‌ها باید تراشیده شوند یا خیر. برای آشنایی با روند تراشیدن روکش سرامیکی و زمانی که به دندان های تراشیده شده نیاز دارید، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

بررسی اجمالی روکش دندان

از بین تمام روش های دندانپزشکی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند، روکش دندان یکی از ایمن ترین و موثرترین روش های درمانی برای اهداف زیبایی است. وقتی صحبت از هزینه روکش سرامیکی می شود، همه چیز به مواد مورد استفاده در ساخت روکش بستگی دارد. آماده سازی دندان برای روکش به این معنی است که مقداری از سطح دندان شما باید برداشته شود و با روکش های سرامیکی یا کامپوزیتی جایگزین شود.

در اینجا خلاصه ای از روش روکش سرامیکی بررسی شده است:

  • در اولین معاینه دندانپزشکی، دندانپزشک تشخیص می دهد که آیا شما برای عمل روکش مناسب هستید یا خیر. با گرفتن عکس های داخل دهانی و اشعه ایکس دندان می توانید نتایج قبل و بعد را ببینید.
  • آماده سازی دندان شامل برداشتن مقداری از مینای دندان برای ایجاد فضایی برای روکش است. داروی بی حسی برای بی‌حس کردن شما و ایجاد آرامش در طول روند درمان ضروری است.
  • انتخاب رنگ روکش: انتخاب رنگ روکش به دندان های مجاور شما بستگی دارد و به راحتی و به کمک راهنمای سایه رنگ دندانپزشکی انتخاب می شود.
  • سفارشی سازی روکش سرامیکی: اندازه و رنگی که انتخاب می کنید به آزمایشگاه ارسال می شود تا یک روکش سرامیکی سفارشی که کاملاً متناسب با دندان های شما باشد ساخته شود.
  • دندانپزشک شما یک روکش موقت را تا زمانی که روکش های دائمی شما آماده شود روی دندان شما اعمال می کند. به طور معمول، آماده سازی روکش های موقت ۷-۱۰ روز طول می کشد.
  • دندانپزشک شما ترتیب قرار دادن روکش های شما را به درستی در نوبت بعدی شما برنامه ریزی خواهد کرد. دندانپزشک همچنین بایت شما را معاینه خواهد کرد.
  • بعد از گیرش روکش با دندان ، روکش سرامیکی به طور دائم به سطح جلویی دندان می چسبد.
اوردنچر در شهر قدس
ادامه مطلب

4839284932

آماده سازی دندان برای روکش

بسته به نیازها و خواسته های شما، مواد روکش دندان می تواند از سرامیک یا کامپوزیت ساخته شود. روکش‌ زیرکونیا در میان افرادی که می‌خواهند دندان‌های صاف و مرتب‌تری داشته باشند، گزینه درمانی محبوب تری است. توجه به این نکته ضروری است که میزان فضایی که هر فرد برای جابجایی دندان های خود دارد متفاوت است. به عنوان مثال، اگر مشکل شلوغی یا شکاف زیادی دارید، ممکن است لازم باشد قبل از روکش دندان، دندان طبیعی نیاز به تراشیدن داشته باشد.

اگر روکش دندان، روش درمانی است که می خواهید بیشتر بررسی کنید، با دندانپزشک خود در مورد اینکه چگونه می توانید این روند را شروع کنید صحبت کنید. انواع مختلفی از روکش ها وجود دارد که می توانید بسته به خواسته های خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

پزشکان سطح دندان را به ضخامت روکشی که می چسبانند، تغییر شکل می دهند. شما می توانید با دندانپزشک خود تصمیم بگیرید که آیا این ناحیه باید قبل از اصلاح مینای دندان بی حس شود یا خیر. در این مرحله دندانپزشک شما تصویری از دندان شما ایجاد می کند. مدل دندان برای ساخت به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. ونیرها در عرض ۴-۲ هفته پس از سفارش آزمایشگاهی به بیمار بازگردانده می شوند. بیمار تا رسیدن ونیرهای دائمی از ونیرهای سرامیکی موقت استفاده می کند.

آیا دندان ها برای روکش تراشیده می شوند؟

تراشیدن دندان یک روش استاندارد است که توسط دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی برای ایجاد فضا برای کارهای جدید دندانپزشکی استفاده می شود. اجباری نیست، اما دندانپزشک شما ممکن است بسته به شدت نیاز شما، تراشیدن دندان را برای روکش دندان توصیه کند.

جراحی دندان در شهرقدس
ادامه مطلب

تراش دادن دندان قبل از روکش سرامیکی در موارد زیر ضروری است:

  1. بیمار دارای ساختار دندانی است که باید برداشته شوند، مانند دندان شکسته.
  2. بیمار اوربایت مشخصی دارد و می‌خواهد با روکش جدید خود لبخندی یکنواخت داشته باشد. در این حالت دندانپزشک تعدادی از دندان های عقب و همچنین دندان های جلویی را می تراشد تا فضا برای قرار گیری روکش ها باز شود.

اگر نمی‌خواهید دندان‌های خود را برای روکش سرامیکی بتراشید، می‌توانید گزینه‌های دیگر دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی محسن بیاتی را بررسی کنید.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *