دکتر محسن بیاتی

روش‌های نسل جدید ایمپلنت

نسل جدید ایمپلنت

فهرست مطالب

اخیرا تحقیقات زیادی در مورد روش‌های نسل جدید ایمپلنت انجام شده است. با توسعه فناوری، عملیات ایمپلنت به روشی ساده تر از آنچه تصور می کنید انجام می‌شود. کاشت ایمپلنت که حتی در زمان های قدیم نیز شناخته شده است، با هدف پرکردن دندان‌های ازدست‌رفته ساخته می‌شود و امروزه این روش با روش‌های بسیار آسانی قابل انجام است. اگر می‌خواهید در مورد روش‌های کاشت نسل جدید که امروزه در دسترس هستند، بیاموزید، در جای مناسبی هستید.

روش‌های ایمپلنت

ایمپلنت‌ها عمل های جراحی هستند که با قرار دادن ساختارهای پیچ یا ریشه به جای دندان هایی که یک یا چند عملکرد خود را از دست داده اند انجام می‌شود. سوال اصلی در ذهن بسیاری از بیماران این است که آیا درمان در حین عمل ایمپلنت یک فرایند دردناک خواهد بود؟ به بیماران گفته می‌شود که هیچ جای نگرانی نیست، به خصوص اگر قبل از عمل از بی‌حسی استفاده شود. با ظهور انواع ایمپلنت به لطف فناوری های جدید، مناسب‌ترین روش درمانی برای بیمار انتخاب می‌شود

ایمپلنت فوری

ایمپلنت ایمدایت در لغت به معنای کاشت سریع و فوری است. تجربه درمان ایمپلنت به عنوان یک فرایند طولانی اغلب موقعیتی است که بیماران را می ترساند. برای بیمارانی که می خواهند سلامت دندان خود را در اسرع وقت به دست آورند، در صورت تایید متخصص ایمپلنت فوری ، روش ایمپلنت فوری ترجیح داده می‌شود.

ابتدا سلامت فک و استخوان بیمار بررسی می‌شود و مشخص می‌شود که آیا برای عمل ایمپلنت سریع مناسب است یا خیر. اگر توسط متخصص ایمپلنت فوری تان تایید شده باشد، به راحتی می‌توانید بدون انتظار برای دوره نقاهت دو یا سه ماهه به یک ساختار دهانی سالم برسید. نباید فراموش کنید که ساختار فک و استخوان شما در روند بهبودی شما مهم است. هرچه ساختار استخوانی شما قوی تر باشد، درمان شما بهتر خواهد بود.

پروتز سریع

پروتز سریع که با هدف مدیریت کوتاه مدت دندان‌های کشیده شده شما به هر دلیل بهداشتی ساخته می‌شود، روشی پرکاربرد است. تقریبا همه دوست دارند لبخندی زیبا داشته باشند و دندان‌های شما نیز بخشی از این لبخند هستند. اگر نمی خواهید یک روز را بدون دندان سپری کنید، قطعا راه حل آن یک دندان مصنوعی سریع است.

از لحظه‌ای که دندان‌های شما کشیده شد، ممکن است تا مدت زمان ساخت یک پروتز دائمی ظاهری بدون دندان داشته باشید. این یک وضعیت بسیار طبیعی است، دقیقاً در این مرحله تا زمانی که پروتزهای دائمی مناسب برای دهان شما ساخته شود، روش پروتز سریع به عنوان نجات دهنده در بین روش‌های درمانی نسل جدید انتخاب می‌شود. هدف اصلی پروتز سریع که مرحله انتقالی برای پروتز دائمی است، ادامه زندگی روزمره بیمار بدون عقب ماندن از زندگی اجتماعی است.

چگونه خشکی دهان را شکست دهیم
ادامه مطلب

کاشت لیزری ایمپلنت

کاشت لیزر

روش کاشت لیزری که به لطف پیشرفت تکنولوژی در سلامت دندان و دهان پدید آمده است، توجه بسیاری از بیماران را به خود جلب کرده است. ابتدا دهان و بافت استخوانی بیمار معاینه می‌شود و درمان مورداستفاده مشخص می‌شود. متأسفانه درمان ایمپلنت لیزری را نمی‌توان برای بیمارانی که بافت استخوانی آنها کافی نیست اعمال کرد، در عوض روش‌های دیگر ترجیح داده می‌شود.

هدف بیماران یافتن سریع‌ترین و بدون دردترین راه است و کاشت لیزر که از جمله روش‌های درمانی نسل جدید است، راحت‌ترین درمان را در فرایند عمل به شما ارائه می‌دهد. علاوه بر این، ازآنجایی‌که این روش درمانی با کمترین خطر عفونت است، مزیت قابل توجهی را برای بیماران فراهم می‌کند. هزینه لیزر درمانی با توجه به ساختار دندان و لثه بیمار تعیین می‌شود.

ایمپلنت بدون بخیه

ایمپلنت بدون بخیه که با نام روش ایمپلنت بدون درز نیز شناخته می‌شود که با خلاص شدن از روش‌های سنتی کاشت انجام می‌شود، پایان درمان بدون بخیه زدن لثه با ارائه حمایت لیزری از لثه در ناحیه دندانی است که بیمار در آن تحت درمان قرار خواهد گرفت. عمل ایمپلنت بدون درز که سرعت بهبودی بسیار کوتاهی دارد، روشی است که بیماران دیابتی برای درمان مناسب ترجیح می‌دهند.

درمان نسل جدید ایمپلنت چیست؟

درمان ایمپلنت عبارت است از رفع فقدان دندان که با کمک پیچی که جایگزین ریشه در استخوان می‌شود که یک درمان پرکاربرد برای دندان‌های از دست‌ رفته است. در سیستم‌های قدیمی ایمپلنت پیچی، فرایندی به نام ادغام استخوان فک تازه تشکیل شده با ایمپلنت مورد نیاز است. به این حالت استئواینتگراسیون می‌گویند. برخلاف سایر سیستم‌های قدیمی، در ایمپلنت‌های دندانی نسل جدید دیگر نیازی به این کار نیست. درمان ایمپلنت سریع، از طرف دیگر، تکمیل درمانی به نام ایمپلنت – ایمپلنت سریع، با گذاشتن دندان موقت برای مدت زمان بسیار کوتاه و بدون نیاز به این دوره انتظاراست.

مدت زمان درمان ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟

مدت زمان درمان ایمپلنت فوری دندان چقدر است؟

همه سریع‌ترین، بهترین و ارزان‌ترین درمان را می‌خواهند. با این حال، چگونگی این امر در عمل قابل بحث است. شرایط خاصی باید رعایت شود تا سیستم‌های ایمپلنت در بازار فعلی منجر به انجام فوری ایمپلنت و قرار دادن دندان شوند. در ابتدای این موارد، عرض، ارتفاع و سختی استخوان که به آن کیفیت می‌گوییم، بارزترین عوامل هستند. بر خلاف سایر ایمپلنت‌ها، برای ایمپلنت‌های دندانی نسل جدید چنین نیازی وجود ندارد و شما می‌توانید با قرار دادن ایمپلنت در هر سطح استخوانی درمان شوید.

ایمپلنت دندان یک روزه در شهر قدس (دندانپزشکی دکتر بیاتی)
ادامه مطلب

در سیستم‌های قدیمی ایمپلنت، درمان سریع ایمپلنت تنها زمانی انجام می‌شود که این شرایط برآورده شوند و با قرار دادن دندان روی ایمپلنت با استحکام اولیه خوب، موفقیت آمیز باشد. در چنین حالتی اجتناب‌ناپذیر است که درمان ایمپلنت یعنی تکان خوردن و افتادن دندان ایمپلنت با شکست مواجه شود.

ضمناً نباید فراموش کرد که دندان نصب شده موقتی است، یعنی بعد از جوش خوردن ایمپلنت و استخوان، دندان اصلی شما گذاشته می‌شود و این حداقل دو تا سه ماه زمان‌بر است. اما در ایمپلنت‌ها و سیستم‌های ایمپلنت فوری این مدت تنها ۳ روز است و دندان دائمی شما مستقیماً وارد می‌شود.

متخصص ایمپلنت فوری چقدر قابل اعتماد است؟

ایمپلنت سریع اگر به درستی توسط یک متخصص ایمپلنت فوری مجرب انجام شود بسیار قابل اعتماد است. با این حال، نباید فراموش کرد که ایمپلنت فوری پس از درمان ایمپلنت پیچ با استفاده از سیستم‌های ایمپلنت قدیمی، موقتی، پلاستیکی و شکننده است. برخلاف سایر ایمپلنت‌ها، در ایمپلنت‌های دندانی نسل جدید، دندان دائمی شما نیز نصب می‌شوند که می‌توانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

علاوه بر این، ازآنجایی‌که ایمپلنت به میزان لازم با استخوان ذوب نمی‌شود (در سیستم‌های ایمپلنت قدیمی، این مدت ۹۰ روز در فک بالا و ۶۰ روز در فک پایین است)، در این گونه دندان‌ها باید از فشار بیش از حد خودداری شود، در غیر این صورت درمان قطعاً منجر به شکست خواهد شد. در ایمپلنت دندان فوری به محض خروج از کلینیک برای کاشت دندان می‌توانید بدون محدودیت از دندان‌های خود استفاده کنید.

چرا درمان ایمپلنت دندان فوری متفاوت است؟

  • ایمپلنت‌ها و سیستم‌های نسل جدید  سریع‌ترین درمان ایمپلنت موجود امروزی هستند و با استفاده از آخرین فناوری طراحی شده‌اند.
  • در عرض یک تا سه روز، دندان‌های دائمی خواهید داشت که می‌توانید به محض خروج از کلینیک از آنها استفاده کنید.
  • ایمپلنت‌های شما بدون بریدن لثه، بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه قرار می‌گیرند.
  • درمان ایمپلنت سریع دندان‌های شما با استفاده از آخرین تکنولوژی و مواد با کیفیت به سریع‌ترین روش انجام می‌شود.
  • در مواردی که دندان‌های قدیمی شما نیاز به کشیدن دارد (بدون نیاز به انتظار و ۲ ماه تحمل)، ایمپلنت شما بلافاصله پس از کشیدن دندان گذاشته می‌شود.

ما بیماران زیادی را درمان کردیم که به آنها گفته شد به دلیل کمبود استخوان برای درمان ایمپلنت مناسب نیستند. برای غلبه بر این مشکل، روش‌های خاصی برای بازسازی استخوان با استفاده از استخوان واقعی یا مصنوعی وجود دارد تا به شما امکان کاشت ایمپلنت را بدهد، اما با ایمپلنت‌های نسل جدید ما بدون نیاز به ۳ ماه تحمل و انتظار به درمان می‌پردازیم.

کدام نوع پروتز دندان برای شما مناسب تر است؟
ادامه مطلب

مراحل درمان فوری ایمپلنت چیست؟

مراحل درمان فوری ایمپلنت چیست؟

مصاحبه مقدماتی اولین قرار ملاقات شما، ما با دقت به نگرانی‌های شما گوش خواهیم داد و به هر سؤالی که ممکن است بخواهید بدانید پاسخ خواهیم داد. این به صورت مصاحبه با متخصص ایمپلنت فوری کلینیک ما برای ارزیابی ناحیه ازدست‌رفته دندان خواهد بود. پس از اینکه شما برای برنامه‌ ریزی درمان خود پروسه درمان را شروع کردید ما اشعه ایکس، عکس و قالب‌های دندانی شما را دریافت خواهیم کرد.

درمان سریع ایمپلنت پس از توافق بر سر طرح درمان، گام بعدی قرار دادن ایمپلنت‌ها است. متخصص ایمپلنت فوری  شما بی‌حسی موضعی را تجویز خواهد کرد. کل فرایند تفاوت زیادی با پر کردن ندارد و معمولاً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر در محل جراحی برشی روی لثه ایجاد نشود، بخیه‌ای وجود نخواهد داشت. شما هیچ تورمی را تجربه نخواهید کرد؛ زیرا هیچ برشی در لثه در ناحیه‌ای که ایمپلنت درمان می‌شود وجود ندارد. بعد از انجام این عمل می‌توانید به کار روزانه خود ادامه دهید.

زمان ریکاوری در ایمپلنت‌های قدیمی، معمولاً ۳ ماه طول می‌کشد تا استخوان پس از درمان ایمپلنت کاملاً جوش بخورد. در ایمپلنت دندان ۳  روزه نیازی به چنین دوره‌ای نیست. به لطف طراحی خاص آن، می‌توانید روکش دندان را روی آن قرار دهید و شروع به استفاده از آن کنید.

قرار دادن تاج ایمپلنت بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت

قالبی از ناحیه بی دندان و ایمپلنت در دهان گرفته می‌شود و دندان‌های ثابت مصنوعی شما ساخته می‌شود که این مدت بسته به تعداد دندان‌های ازدست‌رفته بین ۱ تا ۳ روز متغیر است. مهم نیست که چقدر به سلامت دندان اهمیت می‌دهیم، گاهی اوقات ممکن است شما به دلیل تأثیر عوامل ژنتیکی با دندان‌های خود مشکل پیدا کنید.

 به لطف روش‌های نسل جدید ایمپلنت، داشتن لبخندی زیبا بدون ازدست‌دادن دندان، دیگر یک رؤیا نخواهد بود. از طرفی اگر در مسیری که متخصص ایمپلنت فوری  توصیه می‌کند به سلامت خود توجه کنید، در این درمان بدون درد دندان‌های شما به سرعت بهبود می‌یابند و می‌توانید بدون مشکل به زندگی اجتماعی خود بازگردید.

برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای شما با کارکنان ما متشکل از جراح فک و صورت، پروتزهای دندان و متخصص ایمپلنت فوری در واحد ما که به طور ویژه در خدمات مرکز ایمپلنت شهرقدس ایجاد شده است برای شما انجام می‌شود. پس از برنامه‌ریزی مناسب‌ترین روش درمانی، بیماران ما به طور دقیق در جریان قرار می‌گیرند.

برای تعیین وقت کلینیک متخصص ایمپلنت فوری می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *