دکتر محسن بیاتی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لمینت دندان

لمینت دندان

فهرست مطالب

وقتی به لبخند خود اطمینان ندارید، می تواند به عزت نفس شما آسیب جدی وارد کند. احساس نیاز به پنهان کردن دندان‌هایتان نباید شما را از لبخند زدن، خندیدن و تعامل آزادانه با اطرافیانتان باز دارد. پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی می تواند لبخند شما را سریعتر از آنچه تصور می کردید تغییر دهد. روکش‌های دندانی و درمان‌های لمینت دندان می‌توانند نتایج فوق‌العاده‌ای را در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه ایجاد کنند، اما روکش‌ها در مقابل لمینت‌ها: کدام یک برای شما مناسب است؟

لمینت های چینی در اصطلاح عامیانه به عنوان “پرسلین برگ” شناخته می شوند و اخیراً به دلیل کیفیت زیبایی شناختی بالا محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. لمینت های با ماندگاری طولانی در موارد لکه دار شدن دندان ها که با فرآیند سفید کردن قابل تغییر نیستند ترجیح داده می شوند. آنها همچنین نتایج زیبایی را برای زمانی که مشکلات در شکل و فرم دندان ها مشاهده می شود، یا زمانی که فاصله بین دندان ها – به نام “دیاستما” – رخ می دهد، ارائه می دهند.

دندان های لمینت شده هم از نظر جنس و هم از نظر روش ساخت با روکش های چینی کلاسیک متفاوت هستند. در روکش های پرسلن، سایش ۲-۲.۵ میلی متر در تمام سطح دندان ضروری است، در حالی که برای دندان های لمینیت شده تنها ۰.۵-۱ میلی متر سایش در امتداد سطح جلوی دندان ها کافی است. برخی موارد برای دندان های لمینت شده نیازی به سایش ندارند. چینی های مورد استفاده برای لمینت ها دارای ویژگی های برجسته ای در مقایسه با چینی های مورد استفاده با روکش کلاسیک هستند و از نظر زیبایی نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهند.

لمینت دندان برای چه مواردی ترجیح داده می شود؟

لمینت دندان برای چه مواردی ترجیح داده می شود؟

دندان‌های لمینت شده عمدتاً توسط بیمارانی ترجیح داده می‌شود که می‌خواهند دندان‌هایی مرتب با انتظارات زیبایی شناختی بالا داشته باشند. به طور خاص، لمینت راه حل بهینه برای مواردی است که شامل تغییر رنگ دائمی ناشی از مصرف آنتی بیوتیک، چروکیدگی جزئی، مشکلات شکل یا فرم، بریدگی یا شکستگی دندان ها، ظاهر غیر یکنواخت و همچنین درمان بیش از حد پرکننده ها یا کانال درمانی است.

روش درمان لمینت دندان در شهرقدس چگونه است؟

در ابتدا اندازه گیری های دهان همراه با فیلم و عکس از بیمار گرفته می شود. سپس ضبط و اندازه گیری ها به آزمایشگاه ارسال می شود. بر اساس شکایات و انتظارات بیمار، یک مطالعه “ماکت آپ” تهیه می شود که از طریق آن می توان درمان را مطابق با این درخواست ها از قبل آزمایش کرد. این ماکت ها قرار می گیرند; دندانپزشک و بیمار این دندان های تازه آماده شده را از نظر ظاهر، زیبایی و عملکرد ارزیابی می کنند. پس از انجام اصلاحات لازم برای برآوردن انتظارات و درخواست های بیمار، شکل نهایی شکل می گیرد و روکش های لمینت روی دندان ها چسبانده می شود.

 هنگام انتخاب دندانپزشک مناسب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟
ادامه مطلب

گروه بیماران هدف برای دندان های لمینت شده کدامند؟

بیماران بزرگسالی که از مشکلات ذکر شده در بالا رنج می برند می توانند از درمان لمینت بهره مند شوند. معاینه دندانپزشک یک پیش نیاز برای تعیین اینکه آیا وجود اندیکاسیون صحیح وجود دارد یا خیر است.

7483274837284

انتخاب بین لمینت دندان و محصولات ونیر دندان

دانستن اینکه کدام یک برای نیازهای شما بهترین است تنها از طریق تحقیق آسان نیست.

روکش های دندانی پوسته های چینی نازکی هستند که روی دندان های موجود شما قرار می گیرند. آنها به شکل سفارشی و رنگی هستند که به طور یکپارچه با بقیه دندان های شما ترکیب می شوند و می توانند شکاف های بین آنها را ببندند، تراشه ها را بپوشانند یا حتی تغییر رنگ را بپوشانند. در برخی موارد، برای اطمینان از تناسب و چسبندگی مناسب، دندان های طبیعی شما باید به آرامی سوهان شوند.

از سوی دیگر، روکش‌ها در یک فرآیند دو قسمتی قرار می‌گیرند که معمولاً در طول دوره ساخت بین جلسات، موقتی لازم است. آنها از لمینت های کامپوزیت دندان قوی تر هستند و به طور متوسط ​​بین ۱۰-۱۵ سال تا محدوده ۵-۷ سال ارائه شده توسط کاربردهای لمینت دندان دوام می آورند. این فرآیند طولانی تر است، اما نتایج می تواند طولانی تر باشد. دامنه مشکلات قابل اصلاح از طریق روکش ها کمی وسیع تر از لمینت های دندان است.

لمینت کامپوزیت دندان را می توان در یک جلسه تکمیل کرد. آنها به جای ساختن خارج از محل مورد نیاز برای روکش های دندان، در مطب دندانپزشکی اعمال، مجسمه سازی و درمان می شوند. کارهای آماده سازی روی سطح دندان حداقل است، بنابراین دندان های لمینت شده کامپوزیت به راحتی قابل برگشت هستند و احتمال آسیب کمتری به دندان طبیعی دارند. لمینت های دندانی با تهاجمی کمتر و اغلب ارزان تر، گزینه ای عالی برای برخی از بیماران هستند. مواد را می توان با سهولت نسبی برداشت و جایگزین کرد. با این حال، دامنه عیوبی که کاربرد لمینت دندان می تواند به حداقل برسد، کمی باریک تر است.

لمینت های دندان چیست؟

لمینت های دندان چیست؟

لمینت دندان یک پوسته نازک است که توسط مواد سفارشی همرنگ دندان طراحی شده است. این پوسته ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند تا شکل، اندازه، رنگ و ظاهر کلی دندان ها را بهبود بخشند.

لمینت پرسلن از لایه های مختلف پرسلن ساخته شده است که با مینای دندان طبیعی و پوشش چسبنده جایگزین شده است. لمینت پرسلن در مقایسه با ونیرهای چینی نسبتاً کمتر تهاجمی است. نیازی به تراشیدن دندان نیست. برای باندینگ لمینت های دندان بدون هیچ گونه آسیبی به دندان های طبیعی، فقط مقداری آماده سازی محدود مورد نیاز است.

علاوه بر جنبه زیبایی آن، عملکرد صحیح لمینت حیاتی است. دندانپزشک یا متخصص پروتز بعد از نصب با استفاده از نور مخصوص از رزین های حساس به نور تا زمانی که دندان های لمینت محکم شوند استفاده می کند.

درمان بیماری لثه در شهر قدس
ادامه مطلب

مزایا و معایب ونیر دندان:

دو نوع روکش دندان وجود دارد: کامپوزیت و پرسلن.

ونیرهای کامپوزیت انتخاب کمتری هستند زیرا بیشتر مستعد لکه شدن هستند. با این حال، این نوع روکش نیاز به کار آماده سازی کمتری روی دندان های طبیعی دارد. از طرف دیگر، روکش‌های پرسلن معمولاً گران‌تر از ونیرهای کامپوزیت هستند و برای نصب نیاز به حذف مینا دارند. اگر تراشه یا آسیب ببینند قابل تعمیر نیستند. با این حال، آنها بسیار بادوام تر و طبیعی تر هستند. این روکش ها می توانند تا یک دهه یا بیشتر دوام بیاورند.

  • یک لبخند جدید طراحی شده است تا ظاهری بسیار طبیعی در رنگ و فرم دلخواه بدهد. بیمار لبخند شادتر و مطمئن تری به دست می آورد.
  • سایش دندان بسیار کمتر از روکش های پرسلن استاندارد مشاهده می شود در حالی که استفاده از آن راحت تر است. در حین مکالمه هیچ مشکلی برای آواسازی وجود نخواهد داشت.
  • پرسلن تهیه شده بسیار محکم است و در عین حال بسیار محکم به دندان ها می چسبد.
  • تقریباً غیرممکن است که لمینت باند شیمیایی را بدون ساییدگی از روی دندان جدا کنید.
  • هیچ تغییر رنگی مشاهده نخواهد شد.

دندان های لمینت شده در برابر سایش مقاوم هستند و می توان آنها را برای سال های طولانی به راحتی استفاده کرد.

از آنجایی که لمینت های چینی بسیار نازک هستند، ظاهر طبیعی و زیبایی شناسی مورد نظر را به ما می دهند. به لطف عبور نور، هیچ ظاهر مصنوعی مشاهده نمی شود. تشخیص دندان های لمینت شده از طبیعی تقریبا غیرممکن است.

از آنجایی که سطح لمینت صیقلی و صاف است، هیچ تغییر رنگی به دلیل موادی مانند سیگار، چای یا قهوه ایجاد نمی شود.

8574837584735

در استفاده از دندان های لمینت چه اقداماتی باید رعایت شود؟

ونیرهای لمینت در صورت انجام تعمیرات لازم برای سالیان طولانی بادوام هستند. بیمار باید به طور مرتب روکش ها را صبح با حرکات دایره ای مسواک بزند و در صورت نیاز برای مراقبت های لازم از دندان های معمولی از نخ دندان معمولی استفاده کند.علاوه بر این؛

دهانشویه ها می توانند برای تکمیل مراقبت های منظم از دهان استفاده شوند.

از دندان های دارای روکش لمینت نباید برای گاز گرفتن و جویدن غذاهای سفت استفاده شود.

عادات ناخن خوردن و جویدن مداد باید کنار گذاشته شود.

در موارد ساییدن یا فشردن منظم دندان ها نباید از استفاده از صفحه شب غافل شد.

ونیرهای لمینت چقدر دوام دارند؟

بیمارانی که مراقبت های دهان و دندان رضایت بخشی انجام می دهند و به توصیه های دندانپزشک خود عمل می کنند، می توانند سال ها از دندان های لمینت شده خود استفاده کنند. از آنجا که پرسلن از مواد بسیار بادوام ساخته شده است، فرسودگی لمینت ها مشکلی نخواهد داشت.

بهترین دندانپزشک در شهرقدس
ادامه مطلب

روکش های لمینت نیز به دلیل عملکرد و مزایای مشابه، روکش های چینی پیشرفته محسوب می شوند. با این حال، قرار دادن لمینت دندان نیازی به تغییر شکل دندان طبیعی ندارد. مینا و ساختار دندان برداشته یا تغییر نمی کند. در حالی که لمینت‌های سرامیکی برای دندان‌ها به نازکی لنز تماسی و نسخه باریک‌تر روکش‌ها هستند، اما در صورت قرار دادن بدون تغییر روی دندان‌ها می‌توانند کمی حجیم شوند. آنها همچنین تا حدودی گرانتر از روکش های چینی هستند.

لمینت یا ونیر دندان: چه چیزی برای من مناسب است؟

لمینت یا ونیر دندان: چه چیزی برای من مناسب است؟

شما می توانید خود را با فرآیندها و مواد آشنا کنید. با این حال، تصمیم گیری در مورد “لمینیت یا روکش” آسان نیست؟ و بهترین مناسب برای نیازهای منحصر به فرد شما خواهد بود. اینجاست که یک ارائه دهنده متخصص مراقبت از دندان پرل شاین و ارائه دهنده لبخند می تواند تفاوت را ایجاد کند.

لمینت ها و روکش ها: هزینه

هزینه لمینت و ونیر در دندانپزشکی نباید عامل اصلی تصمیم گیری باشد. اگرچه هزینه درمان مهم است، اما کیفیت مراقبت باید بر دریافت بهترین مراقبت دهان و دندان متمرکز باشد نه مالی. دندانپزشک شما در صورت نیاز توصیه های مفیدی را به شما ارائه خواهد کرد. وقتی نوبت به هزینه ها می رسد، روکش های دندانی گران تر هستند، اگرچه هزینه آن را می توان با مدت زمان ماندگاری آنها قبل از اینکه احتمالاً به نگهداری نیاز داشته باشد جبران کرد.

آدرس بهترین کلینیک برای لمینت دندان در شهرقدس

 

نتیجه

در شهر قدس، دستیابی به لبخند کامل با لمینت های دندان در دسترس شماست. با انتخاب دقیق یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و درک روش، می توانید با اطمینان اولین قدم را به سمت لبخند رویایی خود بردارید.

 

سوالات متداول درمورد لمینت دندان در شهرقدس

۱. ماندگاری لمینت های دندان چقدر است؟

لمینت های دندان با مراقبت و نگهداری مناسب می توانند بین ۱۰ تا ۲۰ سال دوام بیاورند.

 

۲. آیا لمینت های دندان قابل برگشت هستند؟

فرآیند گرفتن لمینت ها شامل برداشتن مقدار کمی از مینای دندان است، بنابراین قابل برگشت نیست.

 

۳. آیا لمینت های دندان مانند دندان طبیعی هستند؟

بله، لمینت های دندان به گونه ای طراحی شده اند که شبیه دندان های طبیعی به نظر برسند.

 

۴. آیا می توانم دندان هایم را با لمینت سفید کنم؟

لمینت های دندان در برابر لکه شدن مقاوم هستند، بنابراین پس از قرار گرفتن در جای خود نمی توان آنها را سفید کرد. در صورت نیاز، قبل از گرفتن لمینت، سفید کردن دندان های طبیعی بسیار مهم است.

 

۵. آیا لمینت های دندان برای همه مناسب است؟

در حالی که لمینت های دندان می توانند بسیاری از مسائل زیبایی را برطرف کنند، اما همه کاندیدای آن نیستند. برای تعیین اینکه آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر، با دندانپزشک مشورت کنید.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *